Profesor Artur Rydosz, w 2009 roku ukończył Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH, gdzie na podstawie pracy dyplomowej „Projekt i symulacja mikrosystemu do badania wydychanego powietrza”, otrzymał tytuł magistra inżyniera. W 2009 roku rozpoczął pracę na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH. W 2014 roku po obronie z wyróżnieniem pracy „Detekcja gazów o małych koncentracjach z użyciem mikroprekoncentratorów”, której promotorem był profesor Tadeusz Pisarkiewicz, otrzymał stopień doktora.

W 2019 roku na podstawie rozprawy "Nanowarstwowe sensory gazów do zastosowań w detekcji biomarkerów" otrzymał stopień doktora habilitowanego. Tytuł profesorski otrzymał 29 maja 2023 roku.

Od początku swojej kariery pracuje  w Katedrze Elektroniki AGH, obecnie Instytucie Elektroniki WIEiT.
W swoich badaniach zajmuje się interdyscyplinarną tematyką związaną z czujnikami gazów, układami zatężania (prekonentracji) oraz wykorzystaniu czujników do zastosowań medycznych. Głównym tematem prowadzonych badań jest opracowanie nanosensorów gazów o zwiększonej czułości na biomarkery cukrzycy obecne w wydychanym powietrzu. Jego obecne zainteresowania badawcze obejmują czujniki gazu i mikrokoncentratory, LTCC, technologię MEMS oraz aplikacje systemów czujników gazu. Interesuje się również metodą PVD wytwarzania różnych materiałów sensorycznych ze szczególnym naciskiem na wykrywanie lotnych związków organicznych np. w wydychanym powietrzu człowieka, jako potencjalne narzędzie do nieinwazyjnych pomiarów kilku chorób, takich jak cukrzyca.

Był kierownikiem projektów przyznawanych przez Narodowe Centrum Nauki:
Preludium, Sonata, Opus, Uwertura, Sonata Bis, przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju: Lider, Rzeczy są dla Ludzi, przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej: program im. Mieczysława Bekkera. Obecnie prowadzi Laboratorium Analizy Biomarkerów AGH (www.lab.agh.edu.pl) oraz pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jest stypendystą MNiSW dla wybitnych młodych naukowców oraz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu START-2015 oraz START-2016.
Autor ponad 160 publikacji.

Członek Polskiego Towarzystwa Próżniowego, Polskiego Towarzystwa Sensorowego, Polskiego Towarzystwa Próżniowego, Towarzystwa IMAPS, Towarzystwa 500 Innowatorów, Sekcji Mikrofal i Radiolokacji Polskiej Akademii Nauk, Sekcji Mikroelektroniki i Technologii Elektronowej oraz członkeim Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN.

Ponadto prowadzi działalność społeczną w Fundacji Uciekamy Cukrzycy (www.uciekamycukrzycy.pl), gdzie jako Prezes Fundacji pracuje z osobami zmagającymi się na co dzień z cukrzycą i zespołem metabolicznym. Jest certyfikowanym edukatorem diabetologicznym.
Od września 2024 pełni funkcję Prodziekana ds. Ogólnych Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH.