Prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera elektronika o specjalności mikroelektronika w 1990 roku na Wydziale Elektroniki Politechniki Gdańskiej na podstawie pracy pt. "Dynamiczne makromodele podstawowych bramek TTL".

Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie elektronika o specjalności elementy i układy elektroniczne uzyskał z wyróżnieniem w 1999 roku uchwałą Rady Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej na podstawie pracy pt. "Elektrotermiczny makromodel tranzystora Darlingtona do analizy układów elektronicznych".

Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie elektronika o specjalności modelowanie i analiza układów elektronicznych uzyskał w 2008 roku uchwałą Rady Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej na podstawie pracy pt. „Modelowanie i analiza obcowzbudnych stabilizatorów impulsowych zawierających dławikowe przetwornice dc-dc z uwzględnieniem samonagrzewania.“

Tytuł naukowy profesora nauk technicznych uzyskał postanowieniem Prezydenta RP z 16 września 2016 r.

W 1990 roku podjął pracę w Instytucie Radioelektroniki Morskiej Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni na stanowisku asystenta. Obecnie pracuje w Katedrze Elektroniki Morskiej na stanowisku profesora zwyczajnego.

W latach 2005-2016 pełnił funkcję Zastępcy Kierownika Katedry Elektroniki Morskiej, a w latach 2008-2016 pełnił funkcję Prodziekana Wydziału Elektrycznego

Od 2016 roku jest Dziekanem Wydziału Elektrycznego

Jego zainteresowania naukowe dotyczą modelowania, analizy i pomiarów elementów półprzewodnikowych i układów elektronicznych z uwzględnieniem wzajemnych oddziaływań elektrotermicznych.

Był lub jest kierownikiem dwóch projektów badawczych finansowanych przez MNiSW oraz NCN, jednego projektu Patent-Plus oraz głównym wykonawcą w 4 projektach badawczych finansowanych przez KBN, MNiSW oraz NCN. Obecnie kieruje projektem w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości. Brał i bierze udział w pracach badawczo-rozwojowych zleconych przez podmioty gospodarcze.

Jest autorem lub współautorem ponad 600 publikacji naukowych zamieszczonych w czasopismach zagranicznych i krajowych, jak również w materiałach międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, 14 patentów oraz 14 książek.

Był promotorem 5 obronionych prac doktorskich, promotorem w 1 postępowaniu o nadanie tytułu doktora honoris causa, promotorem 50 obronionych prac magisterskich i ponad 90 prac inżynierskich, recenzował 5 wniosków o tytuł profesora, 3 prace habilitacyjne, 13 prac doktorskich, ponad 50 prac magisterskich i ponad 55 prac inżynierskich, a także około 700 artykułów naukowych, 9 książek

Jest współtwórcą wynalazków wyróżnionych brązowym i złotym medalem na międzynarodowych targach wynalazków.

Od 2005 członkiem IEEE (od 2006 Senior Member IEEE), a od 2015 członkiem IMAPS. W latach 2019-2022 był przewodniczącym połączonych oddziałów Electron Devices and Electronic PAckaging Polskiej Sekcji IEEE. Od 2021 roku jest członkiem Rady IMAPS Poland.

Od 2020 roku jest członkiem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN

Jest członkiem komitetów naukowych 4 cyklicznych konferencji międzynarodowych i 1 cyklicznej konferencji krajowej oraz czasopism Elektronika i Energies

W uznaniu oryginalnych osiągnięć naukowych został wyróżniony dwukrotnie Nagrodą Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ponad dwudziestokrotnie Nagrodą Rektora macierzystej Uczelni, Nagrodą Rektora Politechniki Warszawskiej, a także został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaką Zasłużony Pracownik Morza.

Od roku 2020 co roku jest ujmowany na liście 2% najbardziej wpływowych naukowców świata przygotowywanej przez badaczy z Uniwersytetu Stanforda, zarówno w kategorii osiągnięć z całej kariery, jak i osiągnięć z poprzedniego roku.